Щастливи сме да обявим въвеждането на нова функция в нашия продукт WithSecure Elements EPP за сървъри, позната още като Server Share Protection, която значително подобрява съществуващата защита срещу ransomware и напълно елиминира възможността за криптиране на споделени файлове.

Тази нова функция спомага за защита срещу ransomware на споделени файлове, като наблюдава действията върху тях. Решението прихваща атаки, насочени към споделени ресурси, като може да ги засече и блокира.

Как работи?

 

WithSecure Server Share Protection работи по различен начин от класическите защити. Решението наблюдава достъпа до сървърните ресурси, произхождащ от други устройства в мрежата, включително BYOD, като предпазва от атаки, предотвратява инфекции и криптиране на файловете на сървъра. 

Но това далеч не е всичко. С последните технологии, добавени в Elements EPP for Servers, инсталиран върху Windows Server, е възможно да бъдат въстановени файлове до последната им коректна версия. Това означава, че ако работна станция в мрежата бъде инфектирана от рансъмуер, файловете на сървъра няма да бъдат компрометирани. 

settings

За целта много производители изполват вградената в операционната система функционалност, позната като Shadow Copies. Това изисква голям обем дисково пространство, използван за пълен бекъп на данните, което е свързано с инвестиция с хардуер. 

WithSecure са забелязали, че в много от случаите на рансъмуер атака, злонамереният код активно се опитва да изключи Shadow Copies функцията, което автоматично прави бекъпите неизползваеми. Подходът на WithSecure е необичаен и оригинален, т.к. се бекъпва само каквото е необходимо, респективно само за необходимия времеви интервал. Ако възникне необходимост да се въстанови предишна версия, бекъпът се използва, в противен случай се премахва, освобождавайки дисково пространство.

В резултат на начина, по който оперира новата функционалност, достъпът на потребителя на свързаното устройство може да бъде блокиран, предотватявайки влошаване на последствията от атаката.  

Онагледяване на атаките

Разширеното докладване на проблема, достъпно за администратора на организацията, Ви помага да идентифицирате основната причина и ефективно да вземете мерки по разрешаване на ситуацията, без да се налага да прекъсвате връзката или да преинсталирате голям брой компютри в мрежата. Със Server Share Protection администраторът ще може да получи изчерпателна картина какво се е случило и кога, което ще му позволи да блокира потребителя или устройството му, да го инструктира как да използва системата по по-безопасен начин или дори да инсталира защитен софтуер на самото устройство. 

Тази нова фунционалност допълва наличната рансъмуер защита на продуктите WithSecure като е достъпна за всички налични лицензи без допълнително заплащане. Ако имате необходимост от съдействие за активирането ѝ или ако просто искате да тествате нашите решения, не се колебайте да се свържете с нас.

Други публикации

https://prod-cms.infodesign.bgnull
Seeing beneath the surface

На 6 юни 2024 се проведе ежегодната контеференция, организирана от Инфодизайн България, в хотел Best Western Premier, летище София. Тази година във фокус бяха TeamViewer, Nakivo, Brandefense DRPS, WithSecure, Senhasegura PAM  и Европейската директива за повишаване на киберсигурността- NIS2.

Вижте повече
https://prod-cms.infodesign.bgnull
Cyber security needs your attention today!

Ежегодната конференция, организирана от Инфодизайн България, ще се проведе на 21 ноември 2023 в хотел Best Western Premier, летище София. Тази година във фокус отново е защитата за крайни точки на WithSecure, както и SIEM платформата Logsign.

Вижте повече
https://prod-cms.infodesign.bgnull
Empower your digitalized workforce with TeamViewer and Nakivo

Събитие на Инфодизайн България разкри предимствата на високотехнологичното решениеИновативно решение с добавена реалност (AR) представи ексклузивно у нас компанията TeamViewer, която беше гост на технологично събитие, организирано миналата седмица в София от дистрибутора Инфодизайн България за корпоративни потребители. Конференцията, водена от Надежда Еремиева, управител на Инфодизайн, се фокусира върху напредналите технологии на TeamViewer за автоматизация на работните процеси, решенията за бекъп на Nakivo и системите за съхранение на енергия на Zendure – нов партньор в портфолиото на дистрибутора.Frontline на TeamViewer е корпоративна платформа за продуктивност с напълно интегрирани AR решения, стана ясно от презентацията на Павел Войчеховски, регионален търговски мениджър на компанията за Централна и Източна Европа. Платформата използва най-новата компютърна технология – добавената реалност, за да рационализира ръчните работни процеси в предприятия от всяка индустрия.Втората част на конференцията беше посветена на последната версия на Nakivo Backup and Replication. За новия продукт говори Макс Заприкутенко – директор продажби в американската компания Nakivo, която е един от най-бързо развиващите се доставчици на софтуер за защита на данните в индустрията с над 4000 партньори в 140 държави, носител на наградата „Best of VMworld 2018”. Нейни клиенти са корпорации като Coca-Cola, Honda, China Airlines, DHL и др.Накрая, Инфодизайн България представи новото попълнение в своето портфолио – системите за съхранение на енергия на стартъпа Zendure, който е основан през 2017 г. и вече оперира с офиси в технологичните центрове на Силициевата долина, САЩ, Китай, Япония и Германия.SuperBase V на Zendure е първата „plug-and-play” система за съхранение на енергия, предназначена както за дома, така и за малкия и среден бизнес. Това е персонализирана енергийна екосистема с ориентиран към потребителя дизайн и революционна технология, която поставя нов стандарт в съхранението на енергия. Технологията SolarFlow превръща слънчевата светлина в безопасен, надежден и издръжлив източник на енергия за ежедневието на потребителите.Решението включва още батерии, интелигентен домашен панел, смарт щепсел, EV зарядно устройство и приложение за дистанционно управление на енергията. Zendure разработва също системите за съхранение на енергия SuperBase M и SuperBase Pro.Пълният текст на публикацията можете да прочетете на слендия линк.

Вижте повече